Půjdem spolu do Betléma

08. 12. 2023
Veselé Vánoce: Setkání MŠ a ZŠ spojené s radostí a tvořivostí
V období vánočního předvánočního shonu se děti z (MŠ) a (ZŠ) spojily ve společném setkání, aby prožily radost z vánoční atmosféry a zároveň se věnovaly společnému tvoření a povídání o vánočních tradicích.
Malé předškoláky uvítali starší spolužáci se širokým úsměvem, a brzy se společně vydali na dobrodružnou vánoční cestu plnou zábavy a tvořivosti. Po srdečném uvítání se děti usadily v třídě, kde začaly povídání o vánočním příběhu. Spolužáci ze ZŠ ochotně sdíleli příběh o narození Ježíška a vysvětlili dětem tradice spojené s Betlémem. Po povídání následovala tvořivá část dopoledne. Děti se společně pustily do zdobení betlémských figurek a vytváření vlastního Betléma. Tato krásná tradice setkávání MŠ a ZŠ nejenže rozšiřuje obzory dětí, ale také posiluje pouta přátelství a vzájemného porozumění mezi různými věkovými skupinami. Pro všechny se tak stalo toto setkání předehrou k vánočnímu času, plnému radosti, lásky a tvořivosti.