ZDRAVÁ PĚTKA

31. 05. 2023
Úterní dopoledne 30. 5. měli žáci 1. a 5. třídy naplánováno setkání se Školou Zdravé 5. Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma žáci plnili soutěžní úkol a pro svůj tým sbírali „pětky“. Na závěr si odnesli vysvědčení a dárečky Zdravé 5.
Motto Zdravé Pětky zní: „Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii na jedničky v žákovské! Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví.
Touto cestou děkujeme paní lektorce za krásný a citlivý přístup k žákům, za pestrou, zajímavou a pečlivě připravenou výuku. Žáci plnili úkoly se zaujetím a nadšením. Vhodnou formou byli poučeni o zásadách zdravé výživy.