Zahradní slavnosti

22. 06. 2024
Zahradní slavnost ZŠ a MŠ Lišany: Tradiční oslava umění a komunity
Již po čtvrté se na půdě Základní a Mateřské školy Lišany konala tradiční Zahradní slavnost. Tato událost, která se stala neodmyslitelnou součástí školního kalendáře, opět přilákala velký počet návštěvníků, včetně rodičů, prarodičů a občanů z okolí.
Hlavním bodem programu byla prezentace výtvarných prací žáků, které ukázaly jejich kreativitu a umělecké nadání. Výstavy zaplnily školní zahradu a návštěvníci měli možnost obdivovat různorodost a originalitu dětských výtvorů.
Kromě výtvarného umění byl připraven bohatý kulturní program. Žáci se představili v tanečních a pěveckých vystoupeních, která roztleskala publikum a vytvořila příjemnou atmosféru. Program byl pečlivě připravený a bylo vidět, že se děti do svých vystoupení zapojily s radostí a nadšením.
Slavnost probíhala za krásného slunečného počasí, které jen umocnilo celkovou pohodu a předprázdninovou atmosféru. Všichni přítomní si užívali nejen kulturního programu, ale i možnosti strávit čas na čerstvém vzduchu v příjemném prostředí školní zahrady.
Velká účast návštěvníků potvrzuje, že Zahradní slavnost je událostí, kterou místní komunita oceňuje a ráda se jí účastní. Akce byla opět velmi úspěšná a přispěla k posílení vztahů mezi školou a jejími podporovateli.
Závěrem lze říci, že čtvrtý ročník Zahradní slavnosti v ZŠ a MŠ Lišany byl nejen příležitostí k oslavě dětské tvořivosti, ale také k setkání a sdílení radosti v rámci celé komunity. Těšíme se na další ročník této krásné tradice.